ورزش درمانی در بهبود دردهای کتف

 

 

  • توانبخشی در کاهش و بهبود درد کتف و عضلات فوقانی پشت :

 

تمرینات زیر در بهبود دردهای کتف و شانه می توانند به شما کمک کنند.شما از همین حالا قادر به انجام این تمرینات هستید .حرکات زیر ساده و بدون هزینه می باشند و می توانید به طور روتین در حین استراحت و یا هنگام کار آنها را انجام دهید.

 

 کشش عضلات سینه ای :1

 

مقابل دیوار بایستید و دستانتان را روی دیوار و کمی بالاتر از سطح سر قرار دهید . به آرامی و تا زمانی که احساس کشش در سر شانه تان کنید به جلو متمایل شوید . ۳۰-۱۵ ثانیه مکث کنید . این حرکت را ۳ بار تکرار کنید.

 

 

 

 

 

 

کشش قفسه سینه :2

روی صندلی بنشینید و دستان را پشت سر بگیرید . به آرامی به سمت عقب خم شوید و نگاهتان رو به سقف باشد . این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید . سعی کنید این تمرین را چند بار در طول روز انجام دهید.

 

 

 

 

 

 

بالا بردن دست با حمایت دیوار : 3

 

پشت به دیوار بایستید و یا بنشینید . دستا نتان را روی دیوار قرار دهید به طوری که مچ و آرنج روی دیوار باشد .به آرامی دستان خود را بالا ببرید توجه شود دستانتان چسبیده به دیوار حفظ شود . این حرکت را در ۳ ست ۱۰ تایی انجام دهید.

 

 

 

4

به هم فشردن ۲ کتف :

 

در حال نشسته یا ایستاده دستانتان را در راستای بدن حفظ کنید . دو کتف را به هم بفشارید و ۵ ثانیه مکث کنید . این حرکت را در ۳ ست۱۰ تایی انجام دهید.

 

 

 

 

بالا بردن دستها در حالت خوابیده به شکم :

5

رو به شکم روی یک سطح محکم و صاف بخوابید .یک بالش را زیر سینه خود قرار دهید دستهای خود را باز کنید و در طرفین بدن خود قرار دهید ، انگشت شست رو به بالا باشد.به آرامی دستان خود را بلند کنید به طوری که کتفتان به سمت هم فشرده شود ، سپس به آرامی پایین آورید . حرکت را در۳ ست ۱۵ تایی انجام دهید.برای پیشرفت و مشکل ساختن حرکت می توانید در دستتان از وسایلی مثل وزنه سبک ، قوطی و…. استفاده کنید.

 

 

 

کشش قفسه سینه :

6

روی زمین بنشینید و پاها را به جلو دراز کنید و عضلات ران را با دست بگیرید .سر و گردن را به طرف ناف و جلو خم کنید و تا ۱۵ بشمارید.

برای کشش شانه و سمت راست : دست راست را بالا و موازی سطح قرار داده و سپس به سمت چپ بچرخید  ۱۵ ثانیه مکث کنید این حرکت را ۳ بار تکرار کنید.

این حرکت را برای سمت چپ نیز تکرار کنید.

 

حرکت کششی سر شانه :

7

وسط یک طناب الاستیکی را به یک تکیه گاه ببندید و دو سر آن را در دست بگیرید .بازوهایتان باید هم سطح شانه و موازی سطح باشد و به آرنج ها زاویه ۹۰ درجه بدهید . طناب را به عقب بکشید به طوری که دو کتف کمی خم شوند .

این حرکت را در ۳ ست۱۰ تایی انجام دهید.

 

 

 

 

 

 

 

تمرین درمانی درد کتف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Follow by Email
Instagram
SOCIALICON