ورزش درمانی برای کمر درد و سیاتیک 

 

 

این تمرینات که برای درمان سیاتیک و کمردرد تهیه شده اند، تنها یک پیشنهاد است. آن ها را قبل از انجام با پزشک خود بررسی کنید. از فیزیوتراپیست خود بخواهید تا در توسعه یک برنامه تمرینی به شما کمک کند.از پزشک خود بپرسید چند بار در هفته نیاز به انجام تمرینات دارید.

 

  • توجه: اگر دچار عارضه فتق دیسک یا هر مشکل دیگری هستید قبل از انجام تمرینات با فیزیوتراپیست یا پزشک خود آن را بررسی کنید.

 

hhs1388

 

  • کشش پشت ( کشش عضلات پشت) :

به پشت دراز بکشید. دست ها زیر سر قرار بگیرد. زانوها را خم کنید و کف پاها را بر روی کف زمین قرار دهید. به آرامی زانوها را به یک طرف بچرخانید. در یک طرف ۱۰ ثانیه مکث کنید. حرکت را برای هر طرف ۳ بار انجام دهید.

توجه: زانوی بالایی باید دقیقا روی زانوی پایینی قرار بگیرد.

 

  • ۲-جهش ناگهانی عمیق ( کشش عضلات جلویی ران و شکم):

بر روی یک پا زانو بزنید، پای دیگر در جلو باشد. زانو را از زمین بلند کنید، خط دید به سمت جلو باشد. حرکت را در ۳ ست ۵ تکراری برای هر طرف انجام دهید.

 

  • ۳- ایستاده با یک پا در جلو ( کشش جلو ران) :

با تکیه دادن دست بر روی یک وسیله خود را ثابت نگه دارید. یک پا از پشت خم کنید. حرکت را ۳ بار ۱۰ ثانیه ای برای هر طرف انجام دهید.

 

  • ۴- ایستاده با یک پا – پشت ( کشش عضلات پشت پا) :

خود را ثابت نگه دارید، سپس یک پا بر روی یک صندلی به طور کاملا مستقیم قرار دهید. پای دیگر را خم کنید تا عضلات همسترینگ کشیده شوند. حرکت را ۳ بار برای هر طرف انجام دهید.

 

  • ۵- نزدیک کردن زانو به سینه ( کشش عضلات کپل – لگن ):

به پشت بخوابید. یک پا را بگیرید و به آرامی به سمت سینه بکشید. حرکت را ۵ بار برای هر طرف به مدت ۵ ثانیه انجام دهید.

 

تمرین درمانی سیاتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Follow by Email
Instagram
SOCIALICON